دبستان پسرانه سادات
دبستان پسرانه سادات
تابستانه ي2
تابستانه ي2
دبستان پسرانه سادات
 

تابستانه ي2 
 
 سلام
دروازه ي شهر دانايي

در زمان هاي قديم براي ورود به شهرهاي بزرگ لازم بود اوّل از دروازه ي شهر عبور كنند و سپس وارد شهر شوند. پيامبر بزرگ اسلام، براي اين كه دانش بالاي امام علي عليه السّلام را به مردم اعلام كند، از يك مثال زيبا استفاده كردند و فرمودند: «من شهر علم و دانايي هستم و علي عليه السّلام دروازه ي آن شهر است ؛ پس هر كس قصد دارد وارد شهر دانايي شود ، بايد از دروازه ي آن عبور كند» معناي اين سخن پيامبر اين است كه تمام انسان هايي كه دوست دارند از علم و دانش فراوان برخوردار شوند ، لازم است از رفتار و سخنان حضرت علي عليه السّلام به خوبي استفاده كنند.
 
چشمه ي دانش

خيلي از شما بچّه ها در مسافرت ها يا جاهاي ديگر «چشمه ي آب» را ديده ايد كه از زمين مي جوشد و در آن هميشه آب زلال و تميز و خنك جاري مي شود. سخنان امام هاي خوب ما و بزرگان دين، چون حرف هاي خداوند است و راه هاي خوش بختي را به ما نشان مي دهد و مثل آب زلال همان چشمه هاي جاري است. امام علي عليه السّلام هم مثل يك چشمه ي دانش ِ هميشه جاري است كه صحبت ها، سخنراني ها و راهنمايي هاي او، در كتاب هاي مختلف مثل «نهج البلاغه» جمع شده و مي تواند هميشه راهنماي ما به سرزمين نور و خوشبختي باشد.
 
مدال دوستي

دوستي با انسان هاي خوب، ما را به سوي شهر خوبي ها مي برد. بهترين انسان هاي روي كره زمين هم پيامبران و امامان هستند كه مي توان از راه دوست شدن با آن ها، به خوش بختي رسيد. جالب است بدانيد كه خود پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله به ما دوستي را معرفي مي كنند كه ارتباط با او و علاقه به او، خوشبختي ما را تضمين مي كند. پيامبر به ما فرمودند كه «خوش بخت واقعي كسي است كه امام علي عليه السّلام را چه در زمان زندگي او و چه بعد از شهادتش دوست داشته باشد» پس با اين جمله ي پيامبر راستگو ، همه ي ما يك مدال طلايي گرفته ايم. مدالي به نام مدال دوستي امام علي عليه السّلام .
 
در كلاس امام علي عليه السلام

ما هميشه مي توانيم در كلاس درس امام علي عليه السّلام شركت كنيم. شايد بپرسيد چگونه؟ پاسخ آن آسان است، با خواندن سخنان امام علي عليه السّلام ، در واقع شاگرد آن امام مي شويم و بعد از سال ها از گذشتن زمان آن صحبت ها، هنوز مي بينيم كه آن سخنان الآن هم در زندگي ما به كار مي روند.
 
 جملات زيباي امام علي را  چند بار بخوان و سپس با خطي زيبا  در دفتر تابستانه بنويس :
 
    
    
    
    
    
    
پسرم سعي كن اين جملات زيبا را به خاطر بسپاري و در زندگي به كار ببري . اگر در اين روزها جمله اي از فرمايشات امام علي عليه السّلام را شنيدي ، آن جمله را در قسمت نظرات براي دوستان ديگرت بنويس .

 
 
1 - از عدد 0 تا 60  را 3 تا 3 تا بنويس : مانند :    ..... _ 6 _ 3 _  0  
 
2- به دل خواه دو جمع و دو تفريق بنويس و براي آن ها مسئله بساز . مسئله ها را در دفترت بنويس و با راه حل و چوب خط آن ها را حل كن .( جلونويسي يادت نرود.)

3 - داستان كسي كمك مي كند ؟ را چند بار بخوان . سپس جواب سوالات زير را در دفترت بنويس .
- اگر تو به جاي مرغ حنايي بودي چه كار مي كردي ؟  ادامه ي داستان را بنويس .
- از اين داستان چه چيزهايي ياد گرفتي ؟ 
- ده تا از كلمه هاي جديدي كه در اين داستان ديدي را بنويس.
 
4 - يك بار ديگر داستان كسي كمك مي كند را بخوان ، سپس در دفترت يك جدول بكش و كلمات يك نقطه اي ، دو نقطه اي و سه نقطه اي داستان را در جدول بنويس .
 
  69.gif   60.gif      47.gif3.gif  
5 - به تصاوير بالا با دقت نگاه كن ؛ اين تصاوير چه چيزي هستند ؟

آفرين ميوه و سبزي !

اسم ميوه ها و سبزي هاي بالا را بنويس.

فكر مي كني چرا بايد هر روز ميوه و سبزي بخوريم ؟ در دفترت بنويس.

 از امروز به مدت يك هفته وقت داري اسم ميوه ها و سبزي هايي كه مادرت در خانه استفاده مي كند يا جاهاي ديگر مي بيني و يا اسمشان را مي شنوي در دفترت يادداشت كني ؛ سپس سه تا را به دل خواه انتخاب كن و شكل آن ها را بكش .

حالا در مورد فايده ي سه ميوه يا سبزي كه انتخاب كردي تحقيق كن و نتايج تحقيق را در دفترت بنويس.

 
 
152.gif
 
 در اين هفته دو تا املا بنويس.
 
در صورت تمايل مي توانيد فايل Pdf تابستانه ي 2 را با كليك كردن بر روي تصوير زير دريافت كنيد.
 
 
 
قرار ما با شما گل پسرها هفته ي آينده در تاريخ 4/14/ 99 با تابستانه ي 3
 

 

تاریخ:
1399/04/07
تعداد بازدید:
3586
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:263
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal